Superčeši

Eva Primus Kovandová v porotě projektu Anděl mezi zdravotníky cítila velkou zodpovědnost

Třetí ročník projektu Anděl mezi zdravotníky se uskutečnil v Městském divadle v Náchodě a v porotě zasedla řada známých osobností, mezi kterými zasedla i Mgr. Eva Primus Kovandová, MBA, ředitelka kanceláře představenstva Hospodářské komory Praha 1. Ke svému úkolu přistoupila velmi odpovědně a vůbec to prý nebylo jednoduché.

„Pracovala jsem několik let ve farmacii a zdravotníky jsem potkávala každý den. Mám k nim velmi výjimečný vztah, a hlavně k nim cítím velký respekt a úctu,“ říká Eva Primus Kovandová a dodává: „Domnívám se, že je to jejich poslání a opravdu tuto práci nemůže dělat každý. Jsem vděčná, že jsou tito lidé mezi námi a jsem si jista, že je potřebujeme všichni a rozhodně budeme stále potřebovat.“

Finalisté z řad zdravotníků, pečovatelů, farmaceutů a laborantů soutěžila v Náchodě se ucházeli o titul Anděl mezi zdravotníky již potřetí. „Galavečer byl velkolepý, nádherný prostor divadla v Náchodě je imposantní. Organizátoři a všichni, kdo se podíleli na průběhu to opravdu zvládli dobře. A samozřejmě díky sponzorům tento večer mohl být a věřím, že i do budoucna věrní podporovatelé napomohou tomu, aby toto poslání bylo dále šířeno,“ popisuje své dojmy ředitelka kanceláře představenstva Hospodářské komory.

Rozhodnout, kdo je z finalistů ten nejlepší nebylo pro nikoho jednoduché. „Cítila jsem velkou zodpovědnost, ale zároveň jsem věděla, že vybrat pouhé 3 zdravotníky bude velmi těžké. Byli tam velmi silné a dojemné příběhy. Všichni si zaslouží ocenění, ale jak už to u všech soutěží bývá vítěz je jen jeden,“ zamyslela se zpětně ještě jednou Eva Primus Kovandová nad svým hodnocením.

Anděl mezi zdravotníky 2022

  1. místo: Marta Vachová (č. 8) – Krajská zdravotní a.s. – Nemocnice Teplice
  2. místo: Šárka Trčková (č. 10) – Městská nemocnice Ostrava
  3. místo: Lucie Kozáková (č. 3) – Léčebné lázně Konstantinovy Lázně

Cenu Sympatie Anděl mezi zdravotníky časopisu Florance získala Gabriela Bendová (č. 4) – Královéhradecká lékárna Hradec Králové

Cenu Sympatie Anděl mezi zdravotníky Pojišťovny VZP získala Barbora Sedláková (č. 1) – Nemocnice Sokolov

Cenu ředitele soutěže Za celoživotní přínos zdravotnictví předal David Novotný MUDr. Haně Roháčové, Ph.D, primářce Kliniky infekčních nemocí a náměstkyni pro léčebně preventivní péči FN Bulovka.

V porotě také zasedly známé osobnosti kulturního a společenského života, například: Michaela Dolinová, Jitka Sedláčková s partnerem Pavlem Töpferem, Kateřina Kornová, Zuzana Bubílková, Kateřina Macháčková, Denisa Pfauserová, Lucie Zedníčková s dcerou Amálií Pokornou, Josef Maršálek, Miroslav Etzler a řada dalších.

Záštitu nad letošním ročníkem projektu Anděl mezi zdravotníky 2022 přijali: dcera prezidenta republiky Kateřina Zemanová, náměstek ministra zdravotnictví ČR Josef Pavlovic, senátor a hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček, starosta města Náchod Jan Birke, hlavní sestra MZČR Alice Strnadová a Ředitel oddělení koncepce sociálních služeb MPSV Jan Vrbický.

Marta Vachová, vítězka projektu Anděl mezi zdravotníky, jako hlavní výhru obdržela symbolický klíč k automobilu KIA, který na rok zapůjčila společnost Autobond Group. Z rukou patronky soutěže Kateřiny Zemanové, převzala Marta Vachová šek od Nadačního fondu prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana na 100 000 korun pro potřeby teplické nemocnice.

You don't have permission to register