Superčeši

Festival Life! má vést k pohybu, tanci, zábavě i za branami výstaviště

Festival Life! vypukne na brněnském výstavišti 8. listopadu a potrvá celé 3 dny a tradičně rozpohybuje celý areál. Návštěvníkům jeho už 18. ročník přinese opět mnoho nových impulsů a inspirace. Vyzkoušet si můžete desítky sportovních disciplín, fandit, bavit se, nakupovat či zdolávat taneční rekord.

Family Hall je určený pro rodiny s dětmi. Vedle hokeje, florbalu, basketbalu, ragby zde bude nafukovací atrakce boot camp, šestimetrová plachetnice, lezecká dětská stěna i headis a lanové centrum či barmský most.

DATART Life! připravil v hale G2 parkurovou zónu, program Policie pro děti, dráhu pro elektrická autíčka, fotbálek i dětský koutek pro nejmenší s hlídáním. Na pátek je připraven program se známými sportovci a olympioniky SPORT Life!. V sobotu ve 14:40 v pavilonu A1 začne oblíbená Youtuberská show a bude pokračovat účastí youtuberů na tanečním rekordu. Přijede Fatty Pillow s parťákem Michalem Holánem, Anička Šulc a House.

SPORT Life RUN odstartuje v sobotu v 10 hodin. Trať dlouhá 7 km povede po hladkém povrchu, asfaltu, halami, po trávě i štěrku. Odstartují také dětské závody pro nejmladší. Novinkou letošního Life! bude překážkový běh GLADIÁTOR RACE, typ RUN s lehčí obtížností 4+ překážek i v kategoriích KIDS a FUN.

Taneční rekord odstartuje ambasador Ondřej Sokol a k němu se přidá moderátorka Lucie Borhyová s dalšími osobnostmi ze světa sportu, zábavy a tance. Společně s návštěvníky se pokusí v sobotu pokořit loňský rekord (2135 tančících lidí). Fanoušci nejrůznějších stylů tance si jistě nenechají ujít workshopy s uznávanými lektory a mistry tance určené pro pokročilé i začátečníky.

Elektrokola, elektrokoloběžky, klasická kola silniční, horská, závodní, dětská, dámská a vše pro cyklistiku nabídne nový projekt BIKE Life! v pavilonu V.

IN-JOY Life! je určen pro milovníky počítačových her. Game Hall (pavilonu B). Kromě nejnovějších her, herních konzolí a počítačů se zde odehraje Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách a Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách. Fanoušci nejnovější elektroniky si jistě nenechají ujít zábavní haly G1 a G2, které hostí projekt DATART Life! V pavilonu V se bude konat boulderingový závod LA SPORTIVA SPORT Life! bouldercontest 2019 třídy JUNIOR i pro veřejnost a také Memoriál Ladislava Váchy, závody škol ve šplhu na laně. V GOGEN zóně čekají návštěvníky veslařské trenažery, lanovka, kmenové lezení, imitace lezení ledů, bouldering, barmský skok, skok do polštáře z výšky 5 m a další osvětové programy, například o tejpování, zdravé výživě. Známí skialpinisté a horolezci přiblíží návštěvníkům své zážitky z míst, kam se běžně nepodíváme. Pavilon V bude v pátek patřit i odborníkům, debatovat se bude o mobilitě budoucnosti, které se účastní významné instituce a proběhne i E-bike konference.

Adrenalinový zážitek přinese speciální trojitá minirampa pro freestyle VSA Xtreme, která bude mít na veletrhu premiéru (pavilonu A2), kde proběhne 7. ročník závodu MERCEDES-BENZ GRAND BMX 2019 ve Freestyle i KING OF RAMP CONTEST. Historicky poprvé se na výstavišti uskuteční Mistrovství ČR v parkouru s mezinárodní účastí. Česká gymnastická federace připravila pro účastníky soutěž Speed-run se dvěma kvalifikačními koly a jednokolový Freestyle.

Kromě nákupu sportovních potřeb, cyklistického či outdoorového vybavení i elektroniky především mimořádný zážitek při nejrůznějších kláních nebo v jednotlivých sportovištích. Letos se očekává velký zájem, jelikož novou festivalovou sekcí je cyklistika a projekt se rozšířil i o dvě zábavní haly DATART Life!

Levnější vstupné pořídíte tradičně přes online nákup na webu www.festivallife.cz. Zde se dozví také podrobnější informace o časech jednotlivých programů i o produktech či novinkách vystavovatelů sportovních potřeb a vybavení.  Areál je otevřen v pátek a v sobotu od 9 do 18 hod., v neděli pak od 9 do 17 hod. Na výstavišti souběžně s festivalem Life! probíhá Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno.

You don't have permission to register