Superčeši

Martin Písařík a Igor Brezovar se vydali na Blízký východ posilnění poctivou českou šunkou

Před čtyřmi dny  se krátce před polednem vydala na trasu výprava Moto cestou necestou. Hlavními aktéry je zkušenostmi oplývající Igor Brezovar, který projel na své BMW celý svět. Parťákem mu je nadšenec s duší dobrodruha Martin Písařík, který má na svém motorkářském kontě  něco málo přes 2000 km. Dnes by měl však své konto najetých kilometrů zdvojnásobit a zdá se, že opravdu společně Blízký východ pokoří.

Ještě než opustili brány hlavního města Prahy, udělali si malou zastávku, při které se stylově posilnili ryze českým produktem, a to Pražskou šunkou. Kdo že si vzpomněl na českou výpravu a dopřál jim pořádnou porci bílkovin? Byla to společnost LE&CO a dokonce jim přidala k bagáži i pár kilo zaručené tradiční speciality. Velmi ochotně se jí ujal Igor Brezovar, který má na motorce velkou plechovou bednu, kvůli které je přezdíván zmrzlinář. Když ji ukládal, tak se rozjařeně vyjádřil: „Tak od teď už mi nebudou říkat zmrzlinář, ale uzenář,“ což srdečně rozesmálo všechny přítomné.

Na první zátah zdolali přes 900 km a vcelku na pohodu dojeli až do Bělehradu. Ve středa 20.6.  dorazili do Istanbulu, hodili se do cestovatelského „gala“ a zavítali na Generální konzulát České republiky, kde je sice přivítali s otevřenou náručí, ale příliš dobré zprávy pro ně neměli. V Turecku se budou konat předčasné parlamentní a prezidentské volby. Celé Turecko je na nohou a cestovatelům bylo doporučeno, aby si raději vybrali hotovost a načerpali nádrže. To nebyla příliš optimistická zpráva a tak budeme cestovatelskou misi sledovat s obrovským napětím a držet palce, aby se vše odvíjelo podle plánu.

Misi můžete sledovat na profilu Moto cestou necestou.

Zdroj: LE&CO

You don't have permission to register