Superčeši

Výlety za gastronomickým zážitkem: po stopách fine diningu

Co takhle spojit příjemné s užitečným? Nemáme na mysli historické exkurze, ani sportovní nebo kulturní zážitky, i když v jistém ohledu výlet za gastronomickým dobrodružstvím může spojit vše v jedno.

Olomouc – Entrée Restaurant

V hanácké metropoli najdete opěvovaný Entrée Restaurant, který láká na kulinářskou show, kde prim hraje neformální prostředí. Mladý nadějný kuchař Přemek Forejt rád vymýšlí recepty s tradičními bylinkami, houbami nebo masem. Šéf kuchař si nechává volné pole působnosti, takže v menu můžete objevit ústřice i olomouckou klasiku – syrečky. Nechybí široká škála nápaditých vegetariánských pokrmů ale i originálních dezertů. (Cibulovou zmrzlinu jste asi ještě neměli?)

zdroj: http://www.entree-restaurant.cz

Brno – Borgo Agnese

V Brně se výborně najíte na více místech, pokud chcete ale zažít něco extra a takzvaně all inclusive, vyrazte do restaurace Borgo Agnese. Moderní interiér s prosklenou terasou jen umocňují dojem z celkového gastronomického zážitku. I tady se sází na čerstvé sezónní potraviny servírované v minimalistickém stylu. Restaurace funguje už od roku 2008 a za tu dobu posbírala řadu ocenění.

zdroj: http://www.borgoagnese.cz

Český Krumlov – Le Jardin

Lehkou verzi české kuchyně a kreativní přístup k tuzemským surovinám by se dal charakterizovat i koncept českokrumlovské restaurace Le Jardin. V perle jižních Čech navíc můžete poobědvat v architektonicky zajímavém prostředí, které v létě nabízí i příjemnou letní terasu.

zdroj: http://www.lejardinrestaurant.cz

Poděbrady – Lovas & Lovas

Poděbradská restaurace Lovas & Lovas sice při příchodu svý exteriérem příliš neuchvátí, ale buďte si jistí, že jakmile zasednete ke stolu budete nadšení. Tamní kuchaři se orientují především na jižní kuchyni a tak si na své přijsou milovníci ryb, steaků, salátů i domácích těstovin. Za hřích ale stojí i tamní dezerty!

zdroj: https://www.lovas.cz

You don't have permission to register