Superčeši

Uherské Hradiště ve filmovém zápalu

Polovina prázdnin patří tradičně Letní filmové škole v Uherském Hradišti, jejíž 43. ročník proběhne od 28. června do 6. srpna. Pokud jste nestihli známější a masovější Karlovy Vary, zavítejte do perly východních Čech.

Letos se filmová škola zaměří na fenomén švédské kinematografie, kterou osobně zastoupí i několik zvučných jmen včetně nejvýznamnějšího švédského režiséra současnosti Jana Troella, který má na kontě berlínského Zlatého lva i nominace na Oscara. Pro kinofily je připravená i retrospektiva ruského obrazového mága, režiséra Andreje Tarkovského a v rámci druhé sekce se můžete těšit na sci-fi a kyperpunkovou tematiku. O festivalové slavnostní zakončení se postará jeden z nejočekávanějších filmů letošní sezóny, novinka otce a syna Svěrákových Po strništi bos, kde si hlavní role zahráli Ondřej Vetchý a Tereza Voříšková.

Filmové zážitky budou doprovázet ale i ty divadelní, nebo hudební. V rámci doprovodného programu vystoupí například Tata Bojs, Vojta Dyk se svým B-Side Bandem, nebo třeba elektronický objev z Českých Budějovic – India, Himalayan Dalai Lama. Na divadelních prknech se pak představí například volná improvizace v titulní roli se Simonou Babčákovou, nebo pražský spolek Divadlo Letí.

 

You don't have permission to register