Superčeši

Praha nabízí top výstavy: 5 expozic, které byste neměli minout

S blížící se turistickou sezónou se roztrhl pytel s expozicemi, které jsou jedna lepší než druhá. Pokud chcete být v obraze – a to skoro doslava, nenechte si ty nejlepší ujít. Tipy na výstavy, o kterých se mluví:

František Skála Jízdárna

V pražské Valdštejnské jízdárně vystavuje umělec, hudebník a jeden z možných kandidátů na budoucí hlavu státu František Skála, který zde nabízí divákům solitérní monumentální díla a světelné instalace. Skála, který je známý svojí nápaditostí a smyslem pro detail, se tentokrát zaměřil převážně na hru se světlem.

Valdštejnská jízdárna
10.03.- 03.09.

ZDROJ A VÍCE NA: http://www.ngprague.cz/exposition-detail/frantisek-skala-jizdarna/

 

Eberhard Havekost Logik 

Galerie Rudolfinum přiváží do Prahy svěží závan umění od moderního a jednoho z nejvlivnějších malířů součastnosti Eberharda Havekosta.  Čelní představitel nové generace malířů ve své tvorbě používá digitální vizuální jazyk. Díla německého tvůrce Eberharda Havekosta má český divák možnost zhlédnout úplně poprvé.

Galerie Rudolfinum:
4. – 2. 7.

ZDROJ A VÍCE NA: http://www.galerierudolfinum.cz/cs/exhibition/eberhard-havekost-logik

 

Miroslav Šašek let č. 59/74

Ilustrátor světového formátu Miroslav Šašek vystavuje svoje zářivé veselé obrázky ve vile Pellé na pražských Hradčanech. Ve třech patrech krásné vily, která sama o sobě stojí za návštěvu, naleznete výběr Šaškových ilustrací, mezi které patří třeba úchvatně provedený a sytě barevný Hong-Kong. K vidění jsou i další ilustrace světových metropolích, které si získaly fanoušky po celém světě.

Villa Pellé:
24. dubna – 7. července

ZDROJ A VÍCE NA: http://www.lidovky.cz/to-je-miroslav-sasek-dilo-svetoznameho-ilustratora-muzete-videt-ve-ville-pelle-g04-/kultura.aspx?c=A170428_121417_ln_kultura_jto

zdroj: https://www.facebook.com/VillaPelle/

Gerhard Richter

V pražském paláci Kinských a klášteře sv. Anežky české  můžete obdivovat hyperrealistickou malbu v rámci retrospektivní výstava německého umělce Gerharda Richtera, která čítá více jak sedmdesát děl a představuje průřez jeho bezmála šedesátiletou výtvarnou dráhou. Najdete zde ikonické portréty malované podle fotografií, historická a aktuální společenská témata, mořské a horské krajiny. Výstava je první Richterovou retrospektivou ve střední  a východní Evropě.

Palác Kinských:
26.04.2017 – 03.09.2017

ZDROJ A VÍCE NA: http://www.ngprague.cz/exposition-detail/gerhard-richter/

zdroj: http://www.ngprague.cz

Jedinečný svět Adolfa Borna

Tak trochu návrat do dětství, tak trochu únik do fantazie. Pohled do světa významného českého ilustrátora nabízí Museum Kampa, kde najdete jak barevné akvarely plné roztodivných zvířat, tak litografie z šedesátých let, které ještě nebyly nikdy vystaveny.

Museum Kampa:
29. dubna – 30. července 2017

ZDROJ A VÍCE NA: http://www.museumkampa.cz/cs/Vystavy-15.htm

zdroj: http://martinfryc.eu

You don't have permission to register