Superčeši

Kam na nejlepší brunch v Praze a Brně?

Kdo mi nemiloval nekonečné snídaně, kdy se svět smrskne jen do těch několika málo pochutin, které na vás čekají na stole. Brunch je taková malá slavnost, rituál, při které se člověk odmění nejen skvělým jídlem, ale i příjemným posezením. Proto jsme pro vás vybrali několik tipů, kde se budete cítit jako v bavlnce a to ať už vyrazíte v hojnějším počtu, nebo naopak dáte přednost klidné samotě.

Café Letka

Kousek od letenských sadů a jen pár kroků od Technického musea najdete kavárnu zařízenou v minimalistickém stylu s růžovým opulentním zrcadlem coby dominantou prostoru. Z nabídky by vám neměl uniknout avokádový toast s hráškovým pyré, nebo toast s čerstvým špenátem, rajčaty a slaninou. V roli sladké tečky se představí vafle s řeckým jogurtem, karamelizovaným banánem a lesním ovocem.

zdroj: https://www.facebook.com/cafeletka/

Café Jen

Vršovické „place to be“ alespoň co se snídaní týče. Jídelníček se drží osvědčených klasik – vajíček, párečků, nebo ovesné kaše s kakaem. Vše je ale připraveno z kvalitních potravin, takže si vás zážitek z poctivé a chutné snídaně nemine. Ke kávě můžete vybírat i ze zajímavých desertů, mezi kterými najdete i bezlepkové varianty.
zdroj: https://www.facebook.com/cafejencafe/

Café Záhorský

Prosvětlená prostorná kavárna v moderním stylu vám vlije energii do žil, jen co vstoupíte. Tahle kavárna kousek od Hradčanský se soustředí hlavně na tradiční snídaňová meníčka a vajíčka tu najdete na všechny způsoby. V sortimentu hrají ale důležitou roli i domácí koláče, quiche nebo sendviče, které si můžete odnést na svačinu s sebou.

zdroj: http://www.cafezahorsky.cz

Bistro Le Social

Brněnské Bistro vám hned z ostra po ránu nabídne speciálního snídaňového burgera. K tomu bezednou filtrovanou kávu, různé druhy moštů a palačinky. Ideální meníčko po prohýřené noci.

zdroj: https://www.facebook.com/BistroLeSocial/

Café TeeVee

Snídaňová nabídka kavárny hned vedle brněnské budovy České Televize uspokojí zejména milovníky párečků a kontinentální ranní klasiky, kde nechybí müsli s jogurtem a medem, vajíčka, sladké pečivo, džus a dobré kafe. Poměr cena výkon pak potěší každého.

zdroj: http://www.cafeteevee.cz

Café Atlas

Naopak pestrost chutí ze světových kuchyní se kloubí v Café Atlas, které je vyhlášené pro nejlepší hummus v Brně. Snídaňovou nadílku pak kavárníci obměňují podle zemí, takže tady můžete okusit, jak vypadá základ dne v Norsku, Francii, Španělsku ale i v zemích Dálného Východu, kde se pohoštění skládá zejména z fíků, datlí, medu a arabské pity.

zdroj: https://www.facebook.com/CafeBarAtlas/

You don't have permission to register