Superčeši

Filmové svátky rozzáří města napříč republikou

Pokud plánujete objevovat českou krajinu, hrady, zámky a města, tak kromě sportovních a gastronomických zážitků spojte svůj výlet i s některou z kulturních akcí. Po celé české republice se jich nabízí desítky. My jsme ale vybrali několik menších filmových festivalů, které se pyšní jedinečnou atmosférou na pozadí historických měst.

Film Noir na Křivoklátu

Jubilejní 5. ročník Noir Film Festivalu na hradě Křivoklát uvede během čtyř dnů (od 17.-20.8.) na čtyři desítky projekcí filmových klenotů z klasické hollywoodské éry filmu noir 40. a 50. let 20. Století. Programový balíček filmové slasti letos zahrnuje cynismus Humphreyho Bogarta,, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika i napínavé filmové jízdy noirovými vlaky. Kulisy nádvoří hradu Křivoklát, kde se promítá, navíc ponurým snímkům dodávají ten pravý punc dramatičnosti.

zdroj: http://www.noirfilmfestival.cz/cz/krivoklat-a-film/

Marienbad Film Festival

Druhý ročník filmového festivalu v Mariánských lázních se koná na několika místech krásného západočeského lázeňského města ve dnech 29. srpna až 2. září a vytváří platformu pro poctu klasickému filmu a klasické filmové technologii. Ve svém programu uvádí experimentální a nezávislý filmy, i klasický hollywoodské a evropské snímky 50. a 60. let. Promítá se nejen v kinosálech, ale i v netypických prostorách Společenského domu Casino, Městského divadla, Domu Chopin, na kolonádě nebo v Městském muzeu. Návštěvníci se mohou těšit na zrestaurovaný poklad Gustava Machatého Erotikon, ale i rozmanité doprovodné hudební a divadelní akce.

zdroj: https://www.facebook.com/marienbadfilmfestival/

MMF Kralinale v Olomouci

Že jste o tomhle mezinárodním filmovém festivalu ještě neslyšeli? Není divu. Ve dnesch 18.-20. srpna proběhne teprve jeho první ročník. Severovýchodní česká metropole nechce evidentně zůstat pozadu, co se kulturního vyžití týče, a proto vybrala 12 snímků, které všechny korespondují s podtitulem festivalu: „Příběhy bez hranic – možnost volby!“ V programu se tak objeví nestárnoucí legendy Bogart s Bergmanovou v Casablance, ale i Wellesova klasika Dotek zla, nebo současné kultovní záležitosti jako Tahle země není pro starý bratří Coenů, nebo česká animovaný Alois Nebel.

zdroj: https://kralinale.cz/o-festivalu/

You don't have permission to register