Superčeši

Omar Koleilat: Nejsem člověk, který lituje nebo se ohlíží zpátky

Je jen málo českých developerských skupin, které se mohou chlubit dvacetiletou historií lemovanou pravidelnými úspěchy. Skupina Crestyl mezi ně patří možná i proto, že kromě ryzího byznysu si velmi dává záležet na designovém a precizním provedení svých projektů.


Stačí zmínit luxusní rezidence DOCK River Watch na pomezí Karlína a Libně, jehož sesterský projekt získal ocenění v prestižní soutěži HOF Awards 2017, nebo chystanou rekonstrukci historických budov u Václavského náměstí – unikátní projekt Savarin. My jsme se rozhodli vyzpovídat spoluzakladatele společnosti Crestyl Omara Koleilata, který je odpovědný za obchodní strategii a vztahy s investory. Právě díky jeho schopnostem a citu spojovat odborníky v oboru a obchodníky, skupina získává lukrativní projekty. Omar Koleilata, který je česko-libanonského původu, kdysi sám získal vzdělání v oboru architektury a v oboru realitních investic získal britský postgraduální diplom RICS.

Na co jste ve své kariéře nejvíce pyšný? A co považujete ve svém životě za největší úspěch?
Za největší úspěch považuji vybudování firmy, která je na trhu známá pro svou kvalitu. Nejen pouze pro kvalitu toho, co dělá, ale – a to je velmi důležité – pro kvalitu pracovního prostředí, díky kterému se lidé snaží pracovat s námi a pro nás.
 
Vaše profese jistě vyžaduje pevné nervy i diplomatické schopnosti, jaké další vlastnosti jsou podle Vás potřeba, aby člověk ve vašem oboru uspěl a proč?
Trpělivost je v našem oboru nezbytným atributem. K tomu bych přidal spolehlivost, správné partnery a další zainteresované strany, kteří musí vědět, že se mohou na vás i výsledek vaší práce spolehnout. V mnoha případech je totiž opravdu těžké si dle vizualizací vše představit a přeci jen pracujeme na něčem, co po svém dokončení se již moc měnit nedá.
 
Čím se podle Vás odlišuje průměrný obchodník od toho špičkového?
Schopnost vidět věci z pohledu toho druhého je klíčem k tomu, aby bylo možné najít konsensus a uzavřít dohodu. Projekty v oblasti nemovitostí jsou složité a týkají se mnoha subjektů, a proto pochopení jejich potřeb je klíčem k úspěchu.
 
Vaše práce vyžaduje asi poměrně velkou míru soustředění, jak dočerpáváte energii a kde nejraději relaxujete?
Energii čerpám tak, že vyjdu ze svého bytu v našem projektu DOCK do Thomayerových sadů – běhám podél řeky ke kanoistickému areálu v Troji. Atmosféra na této cestě a vlastně celá cesta do ZOO neuvěřitelně dobíjí energii díky dalším běžcům, kánoím, vodákům, bruslařům, ale i okolní přírodě u nádherné vodní hladiny, dětským hřištím, lodím nebo zahrádkářům.
 
Na co se v pracovním (ale klidně i soukromém) diáři těšíte v poslední době nejvíce?
Těším se na příležitosti, kdy mohu být s celým týmem, ať se jedná o mou prezentaci, o společnou večeři nebo když zajdeme na drink. Jsem hrdý na každého člena týmu Crestyl a je pro mě vždy potěšením posedět s každým z nich. Na osobní úrovni se těším na trávení volného času u moře nebo na vodní lyžování s rodinou. Všichni máme tento sport rádi a jak jsem již zmínil, voda mi přináší spoustu energie a klidu.
 
Změnil byste teď zpětně některé ze svých zásadních životních rozhodnutí? A pokud ano, tak jak?
Nejsem člověk, který lituje nebo se ohlíží zpátky. Věřím, že mám štěstí, že jsem kde jsem a měl bych být za to vděčný. Být kritický by bylo cynické, zejména s ohledem na úroveň bídy a utrpení, kterou dnes ve světě vidíme.
 
Kdybyste nebyl developer, čím byste se chtěl živit?
Byl bych rád, kdybych byl úspěšným sportovcem. Miluju atmosféru sportovního týmu a vedení. Alternativou by byl sportovní trénink.
Pracujete nyní na vašem největším projektu Savarin a navíc jste propojili jeho prezentaci s velkofilmem Jan Žižka. Snažíte se cílit s vašimi obchodními podmínkami více mimo ČR?
Mezi filmem Jan Žižka a projektem Savarin vidíme spoustu paralel. Oba projekty spojuje kromě jisté historičnosti také fakt, že se jedná o české umění, které má ambice prosadit se i za hranicemi. Savarin by měl být ikonickým projektem, který bude nezaměnitelný, stejně tak jako film Jan Žižka se svým příběhem o jednom z mála neporazitelných světových vojevůdců.
Kdo si získal váš obdiv a patří podle Vás mezi super Čechy?
Bohdan Pomahač, člověk s neskutečným příběhem. Měl jsem tu čest se s ním i s jeho manželkou seznámit – jsou to velmi chytří, pokorní a milí lidé s obrovsky pozitivním náhledem na svět.

 

You don't have permission to register