Superčeši

Netradiční místa, kam za kulturou v Praze: Jatka 78, Vnitroblock či Vila Štvanice slibují divadlo, moderní cirkus a improvizační show

Tak jako s jídlem roste chuť, platí zřejmě i pro otevírání nových kulturních prostor v Praze. Poté co se dobře zapsaly holešovická Jatka 78 a Vila Štvanice na stejnojmenném ostrově, městská část Praha 7 opět skóruje.

Otevřené zrekonstruované prostory Vnitrobloku v Tusarově ulici nabízí příjemnou kavárnu, obchod, maličkaté PidiKino i taneční sál. Ve Vnitrobloku se pravidelně konají vernisáže, divadla, taneční představení ale i designové workshopy. Tamní hipstři ale fandí i sportu. Každé pondělí se můžete místo polední pauzy zúčastnit akce Běhej s Vnitroblokem.

Vila Štvanice uprostřed Vltavy spojuje pravobřežní i levobřežní bonvinány a kulturní nadšence. Ještě před letní pauzou zajděte na divadelní představení Olga (Horrory z Hrádečku), které přináší na ostrovní scénu Divadlo Letí. Před dovolenou můžete také 17. a 18. června v rámci knižního veletrhu Knihex načerpat inspiraci pro dovolenkové čtení.

Jatka 78 uvádí v červnu premiéru talentovaného choreografa Sidi Larbiho Faun (5.6.). Živelné taneční představení dokresluje Debussyho hudba. Rozhodně se nebudete nudit na představeních Cirku La Putyka, které na své domácí scéně na Jatkách 78 uvádějí hned několik novo-cirkusových vystoupení, kterým vévodí novátorské scénografické i akrobatické postupy.

 

You don't have permission to register