Superčeši

Kam na výlet za michelinským zážitkem v Česku

Česko se pyšní třemi restauracemi s michelinskou hvězdou. Spojuje je nejen unikátní gastronomie, ale také lokace – Praha. Ne však na dlouho. Stále více na sebe strhávají pozornost restaurace z Moravy, jihu Čech či jiných koutů země. Jelikož jaro vybízí k výletům, připravili jsme pro vás tipy, kam se vydat za tou nejlepší českou gastronomií. Objevte budoucí michelinské restaurace v Čechách, než tam bude plno!

1) Entrée – koncept, jaký tu ještě nebyl

Entrée v Olomouci vám naservíruje skutečný michelinský zážitek. Prostory restaurace jsou kombinací otevřené kuchyně, divadla a zahrady. Menu hledalo inspiraci v přírodě a šéfkuchař Přemek Forejt se na něm dost vyřádil.

„. Kombinace jedinečných jídel z čerstvých surovin spolu s vlastními nápoji a pečlivě vybranými víny dostane každého hosta restaurantu do gastronomických výšin.“

Mladý a potetovaný šéfkuchař, který dříve působil v londýnské michelinské restauraci L’Autre Pied, na svém menu nabízí neotřelé kombinace, jako jsou jablka s wasabi a morkem nebo vepřové s uzeným úhořem. Co z toho zkusíte?

2) Borgo Agnese – takhle chutná Brno

Nejlépe hodnocená restaurace v Brně umí rozhodně překvapit. Degustační menu podává lahůdky jako uzený žloutek, kachní ravioly či batátový krém s chobotnicí a rýžovou pěnou. Ochutnejte prvky molekulární gastronomie, kterou nabízí světové michelinské restaurace! Na baru zde možná potkáte hvězdy hokejové Komety Brno a jinou brněnskou honoraci a ještě si užijete párování pokrmů s vínem.

Zdroj: www.facebook.com/Borgo.Agnese/

3) Miura – na skleničku s Andy Warholem v Beskydech

Pokud jste vyrazili na pochod skrz Beskydy, rozhodně nezapomeňte zajít do restaurace Miura ve stejnojmenném hotelu v obci Čeladná. Naskytne se vám možnost nahlédnout do této moderní fúze galerie, hotelu a restaurace uprostřed panenské přírody. V hotelu najdete díla od světových umělců jako Damien Hirst či David Černý. Šéfkuchař Michal Götz si pro vás přichystal tradiční pochoutky v moderním pojetí – je libo grilované foie gras se štramberskýma ušima? Zážitek z Miury bude potěcha pro žaludek i duši!

Zdroj:https://www.facebook.com/MIURA-HOTEL–217642668253771/

 

4) Piano Nobile – večeře na zámku

Ve vesnicí Mcely necelou hodinu od Prahy se nachází bývalý barokní zámek a uvnitř restaurace Piano Nobile. V roce 2014 se stali restaurací roku ankety Grand restaurant a od té doby se pravidelně umisťují na jejím vrcholu. Čeká je i michelinská hvězda? Přijeďte posoudit sami! Chateau Mcely je ideálním místem na romantický víkend nedaleko hlavního města. Doporučujeme ochutnat sedmikráskovou polévku s malinovým coulis a mušle sv. Jakuba s lanýžovým pyré.

,,Rád vymýšlím nejrůznější delikatesy, které jsou postavené pouze na kvalitních surovinách pokud možno z místních zdrojů,“dodává šéfkuchař restaurace Honza Štěrba.“

Zdroj: www.facebook.com/ChateauMcely/

 

 

You don't have permission to register