Superčeši

10 míst, kde můžete oslavit příchod jara

První slunečné dny jsou jako stvořené pro víkendové výlety a doplnění první dávky vitaminu D po dlouhé zimě. Vybrali jsme pro vás 10 tipů na nedaleká místa, která jsou ideální na vítání jara, oslavu nebo pořádný odpočinek a radování se z probouzející se přírody. Nechte se inspirovat a vyrazte si s námi užívat krásného počasí.

  1. Na samotě v Bavorsku

Bernried am Starnberger See, Bavorsko, Německo

Naším prvním tipem je toto stavení s francouzskými okny, ze kterých se po ránu můžete kochat kvetoucí zahradou, kterou je dům obklopen. Snídani si vychutnáte na rustikální terase a na výlet můžete vyrazit ke krásnému Starnberskému jezeru. Na koupání to sice zatím asi nebude, otužilejší milovníci vodních sportů si ale zaručeně přijdou na své. Cyklisté mohou využít cyklostezku, která je 49 km dlouhá. Oblíbeným cílem výletníků je i malebný ostrůvek Roseinsel. Na východním břehu jezera najdete zámeček Possenhofen, který zase nadchne všechny se zájmem o historii.

Zdroj: www.airbnb.cz

  1. Chalupa kousek od Mnichova

Schäftlarn, Bavorsko, Německo

Útulný venkovský dům, který stojí uprostřed zelené zahrady, je ze všech stran obložen voňavým dřevem. Toto místo bude skvělou volbou zejména pro rodinu s dětmi a domácími mazlíčky. Nechybí totiž trampolína, houpací síť, fotbalový trávník a dokonce malá lanovka. Útulnou atmosféru dotváří praskající krb. Pokud by se vám ale přece jen zastesklo po ruchu velkoměsta, do centra Mnichova se dostane za půl hodiny. Od 21. dubna do 7. května si můžete užít vyhlášený Frühlingsfest, kterému se často přezdívá mladší sestra Oktoberfestu.

Zdroj: www.airbnb.com

  1. Prosklené stěny a sklenky vína

Sausal, Štýrsko, Rakousko

Málokoho by napadlo, že v tomto moderním loftu s proskleným průčelím se původně před rekonstrukcí po 200 let lisovala vinná réva. Vinařský region, který se nachází na jihu rakouského Štýrska, je vyhlášený pro své vinohrady, na kterých se díky středomořskému mikroklimatu sklízí každoročně ta nejlepší vína, zejména aromatický Sauvignon Blanc. V domě, který se díky svému architektonickému řešení dostal do hledáčku domácích i zahraničních médií, najdete i vlastní vinný sklípek, kde si můžete uspořádat nejednu soukromou degustaci.

Zdroj: www.airbnb.com

  1. Na paloučku u lesa

Innsbruck, Tirol, Rakousko

Pohádková chalupa se nachází v samotném srdci Tyrolska a stojí na louce, která je na jaře poseta rozkvetlými tulipány všech barev. Okolní krajina přímo vybízí k výšlapům a vyjížďkám na kole. Místo je polohou naprosto jedinečné – na samotě u lesa a přitom se do historického centra Innsbrucku dostanete zhruba za půl hodiny vycházkovým tempem. Kromě procházek a sportu budete mít i příležitost si vyčistit hlavu ve vlastní sauně, kterou máte během pobytu libovolně k dispozici.

Zdroj: www.airbnb.com

5.     V korunách stromů

Drochtersen, Dolní Sasko, Německo

Proč zůstávat při volbě ubytování nohama na zemi? Našim dalším tipem je ubytování v korunách stromů, ze kterého můžete pozorovat pasoucí se koně a polabskou přírodu. Pobyt vám zpestří i jarní symfonie z přilehlé ptačí rezervace. Dolní Sasko je jedinou spolkovou zemí, která má moře i hory, takže o nápady na výlety nebude nouze. Odpočinout si můžete u krbu nebo při meditaci na zahradě

Zdroj: www.airbnb.com

  1. Vilka v BIO zahradě

Praha, Strašnice, Česká republika  

Pokud se chystáte na výlet do Prahy, ale ubytování v rušném centru města vás neláká, máme pro vás tip na dům obklopený rozkvetlou zahradou, kde najdete vše, co potřebujete a můžete vypout po dni stráveném ve víru velkoměsta. Nenechte si ujít vítání jara na pražských náplavkách, kde na vás čekají gastronomické zážitky, hudba a rozptýlení například v podobě šlapadel. Další důvod, proč se podívat do Prahy, je Pražský Majáles (29. dubna) a samozřejmě Pražské jaro (12. května – 2. června 2017).

Zdroj: www.airbnb.com

  1. Nespočetně-hvězdičkový hotel

Bratislava, Slovensko

Víte kolik je hvězd na obloze? Pokud netušíte přesně, můžete se je pokusit spočítat, až budete usínat pod prosklenými stropy skleníku, který se vždy na jaře promění na tento luxusní nespočetně-hvězdičkový hotel. Interiér je chytře zaimprovizován a nechybí ani exoticky vyhlížející koupelna. Zahrada je na jaře v plném květu a celkový tropický dojem dotvářejí palmy, které po zimě ve skleníku vystřídáte. Zahrada nabízí doslova oázu klidu pro vaše nervy, krásy bratislavského starého města jsou přitom vzdáleny jen 15 minut jízdy. 

Zdroj: www.airbnb.com

  1. Dům na stromě

Posázaví, Česká republika

Dům na stromě s půdorysem ve tvaru srdce se nachází v malebném Posázaví. Národní přírodní rezervaci Ve Studeném je jako na dlani a s trochou štěstí uvidíte i srnky a koloušky. Postaráno o vás bude královsky – pro snídani nebudete muset do krámu, ale bude pro vás každé ráno přichystána do piknikového koše, který si stačí jen vytáhnout nahoru. Večer můžete strávit u táboráku, ke kterému vám hostitelé rádi nachystají vynikající maso od místních farmářů. Zároveň nebude chybět ani nenásilný digitální detox. V koruně stromu totiž nenajdete zásuvku a věříme, že ani důvod, proč se po ní shánět. Hostitelé navíc nabízí i možnost zapůjčení kol.

Zdroj: www.airbnb.com

  1. Život na zámku

Poděbrady, Česká republika  

Jako v pohádce si určitě budete připadat v nádherné novorenesanční vile z roku 1898, která se nachází přímo na lázeňské kolonádě v srdci Poděbrad. Interiér domu v sobě nápaditě kombinuje moderní a historický styl a může se pyšnit skvostnými parketami. K vile patří i vlastní zahrada, která na sebe strhává pozornost právě v jarních měsících. Za pozornost stojí lázeňská čtvrť a lázeňský park, kde i letos rozkvétají proslulé květinové hodiny, které jsou každoročně osázeny zhruba 15 tisíci květinových cibulek.

Zdroj: www.airbnb.com

  1. Útulná moderna s malebnou zahradou

Hörbranz, Vorarlberg, Rakousko

Nad touto nabídkou zaplesá každé designové oko. Dům, který se nachází v blízkosti Bodamského jezera, v sobě spojuje moderní architekturu s útulným dřevem a tradičně rakouskými prvky v detailech interiéru. Je ideální pro ty, kteří hledají společnost ostatních cestovatelů, protože hostitelka pronajímá pokoje samostatně. K dispozici je velká zahrada s grilem, altánkem a jezírkem. V těchto měsících určitě nepropásněte návštěvu ostrova Mainau na Bodamském jezeře, kterému se také přezdívá „ostrov květin“. Na ostrově se nachází kromě zahrad i dům motýlů, kteří kolem vás budou volně poletovat.

Zdroj: www.airbnb.com

 

You don't have permission to register