Superčeši

Top 5 českých Youtuberů – a kolik vydělávají!

Jsou mladí, slavní a bohatí. Za jejich úspěchem nestojí nic než kamera a dobrý nápad. Youtubeři se stali respektovaným kanálem, jenž sledují miliony diváků. Vydělávají si jak spolupracemi se značkami, jejichž produkty propagují, tak reklamou, která je před jejich videa umisťována. Kdo jsou neúspěšnější čeští youtubeři a kolik si vydělají?

1. Viral Brothers

2 768 142 odběratelů , 563 276 863 zhlédnutí 

Měsíční výdělek: 88 800 Kč – 1 512 000 Kč

Virální bratři Erik Meldik a Čeněk Stýbl, vlastními jmény Petr Melicherík a Jiří Michna. České komické duo, které na Youtube kraluje svými virálními videi. Začali v roce 2011, kdy přišli s českou verzí amerického konceptu Shit People Say – neboli Debilní kecy. Kdo ještě neviděl, jak si virální bratři utahují z typických mužů, žen, učitelů či Pražáků, jakoby na internetu nebyl. Viral Brothers po letech přesedlali z češtiny do angličtiny, aby měli možnost uspět na světové úrovni. Mezi jejich nejsledovanější videa patří inscenované pomsty (REVENGE) či kanadské žerty (PRANKS). Díky reklamě umístěné do videí si měsíčně vydělají až 1,5 milionu korun.

2. GoGoMan TV

1 561 606 odběratelů , 424 804 825 zhlédnutí

Měsíční výdělek: 79 200 – 1 269 200 Kč

Daniel Sebastián Strauch alias GoGoMan je nejúspěšnějším slovenským youtuberem s velkou fanouškovskou základnou i u nás. Jednadvacetiletý rodák z Bratislavy se proslavil tzv. Let’s play videi, ve kterých streamuje a komentuje video hry. Dále své odběratele baví denními vlogy, kde sdílí zážitky každodenního života. Díky videím, product placementu a prodeji svých reklamních předmětů si měsíčně přijde až na 1,2 milionu Kč. Byl zvolen nejlepším youtuberem na československé scéně a v roce 2015 vydal vlastní knihu Gogo – kluk z internetu.

3. MenT

944 225 odběratelů, 187 577 766 zhlédnutí

Možný měsíční výdělek: až 700 000 Kč

Herní youtuber s největším počtem odběratelů na české scéně – takovým titulem se může pochlubit Jan Macák neboli MenT. Rodák z Pardubic komentuje hry jako Minecraft či GTA od dvanácti let. V roce 2012 začal točit i neherní videa – vlogy, ve kterých mluví o čemkoli ho napadne. Spolu s bratrem natáčí i výzvy – jednou dokonce snědl škorpiona! Měsíční příjem Jan uvádět nechce. Světově proslulí herní youtubeři si však mohou vydělat až 3,5 milionu dolarů ročně. Jak se na kariéru youtubera dívali Janovi rodiče?

„Bod zlomu nastal, když jsem ve čtrnácti za tátou přišel se smlouvou a potřeboval podpis. Smál se mi, že já mám mít smlouvu s Googlem. Po první platbě pochopil, že si tak můžu opravdu něco vydělat a že Youtube je reálný svět,“

líčí Jan Macák v rozhovoru pro Pardubický deník.

4. Gejmr

851 416 odběratelů, 198 613 945 zhlédnutí

Možný měsíční výdělek – až 600 000 Kč

Kdo je Gejmr? Otázka, která zajímá přes 800 tisíc odběratelů jednoho z našich nejúspěšnějších herních youtuberů, zůstává stále nezodpovězená. Tento youtuber si totiž pečlivě hlídá své soukromí. Na internetu se kromě pár domněnek nedozvíte, jaké je Gejmrovo skutečné jméno a odkud pochází. Jisté je, že svými videi ze světa hry Minecraft baví tisíce herních nadšenců. Na jeho kanálu naleznete nejen Let’s play videa, ale také vlastní sérii FutureCraft, kterou tvoří spolu s MenT již 3 roky. Kromě vložené reklamy má Gejmr příjem také z vlastní kolekce.

5. Jirka Král

847 693 odběratelů, 205 723 928 zhlédnutí

Měsíční výdělek: 33 600 Kč – 554 400 Kč

Je mu 27, pochází z Brna a mohli jste ho vidět v reality show Farma. Řeč je o  Jirkovi Královi, jednom z neúspěšnějších českých youtuberů. Začal také s Let’s play videi a postupem času přidal i vlogy o svém životě. V dubnu zveřejnil zbrusu nový formát vlogu – Vlog+.

,,Vlog+ je nový koncept vlogů, kde mě bude natáčet kameraman Adam celý den a pak vybere to nejzajímavější, co natočil. I mně to pak bude moci ukázat, co nevidím. Mělo by to být víc osobnější a filmovější,”

říká Jirka ke svému novému typu videí na youtube. Slavný youtuber nezůstal jen na internetu – vydal vlastní komiks a v listopadu 2016 otevřel multifunkční prostor Zetko. Ve třetím patře obchodního domu Kotva v Praze najdete místo, které cílí na tzv. generaci Z – lidi narozené po roce 1990. Zetko nabízí hernu s virtuální realitou,  Xbox konzoly či kavárnu. Koupit si tam můžete veškeré propagační předměty jak Jirky, tak výše zmíněných youtuberů.

 

You don't have permission to register