Superčeši

TOP 10 nejbohatších českých sportovců. Kdo z Čechů nejvíce vydělává?

Nejvýdělečnějším českým sportem je hokej. Do top 10 nejbohatších českých sportovců se kromě dvou fotbalistů probojovali jinak samí hokejisté. Dle časopisu Forbes, který žebříček nejlépe placených sportovců pravidelně sestavuje, za to může především propad českých tenistů. Petra Kvitová, která byla v loňském roce druhá, skončila až na 21. místě.

1. Petr Čech

Bývalý reprezentant a současný brankář londýnského Arsenalu si za minulý rok dle časopisu Forbes vydělal až 260 milionů korun. Plat po deváté zvoleného fotbalisty roku činí před zdaněním 245 milionů. Dalších 15 milionů Petr dostává od sponzorů.

Zdroj: www.facebook.com/PetrCech.official/

Zdroj: www.facebook.com/PetrCech.official/

2. Jaromír Jágr

Ani plat české hokejové legendy s číslem 68 není k zahození. Útočník Florida Panters si ročně přihraje na účet 154 milionů Kč. Oproti Čechovi si vydělá víc na sponzorech – celkem 30 mil. Po skončení letošní sezóny však Jágrovi končí u Panterů smlouva a je otázkou, zda mu stávající nabídku prodlouží nebo se přesune do jiného týmu.

Zdroj: www.facebook.com/JaromirJagrfan/

3. Tomáš Rosický

Záložník hrající deset let za FC Arsenal si vykopal v loňském roce 134 milionů Kč a zařadil se tak na bronzové místo nejbohatších českých sportovců. V současnosti Tomáše najdeme zpátky doma v AC Sparta Praha.

4. – 5. Patrik Eliáš a Michael Frolík

Dvojnásobný držitel Stanleyova poháru letos naposledy bruslil za New Jersey Devils. Odehrál za Ďábly 20 sezón a v dubnu oznámil odchod do hokejového důchodu. Patrik Eliáš neboli číslo 26 si vybruslil příjem 134 milionů korun.

Na stejný plat dosáhl také útočník kanadského klubu Calgary Flames Michael Frolík, kde má smlouvu až do roku 2020.

Zdroj: www.facebook.com/26patty/

Zdroj: www.facebook.com/MichaelFrolik.cze/

6. David Krejčí

Číslo 46 v dresu Boston Bruins neboli David Krejčí, rodák ze Šternberku, si ročně vybruslí 127,5 milionu korun. Bostonští ho draftovali v roce 2004 a smlouvu má do konce sezóny 2020/2021. Celkem si od podpisu smlouvy přijde na 43 milionů dolarů.

Zdroj: www.facebook.com/DavidKrejci.cz/

7. – 8. Tomáš Plekanec a Radim Vrbata

O sedmou až osmou pozici se shodně dělí Tomáš „Pleky“ Plekanec a Radim Vrba. Plekanec dlouhodobě působí v týmu Montreal Canadiens a také jako kapitán české hokejové reprezentace, jímž byl na MS 2016 v Rusku.

Číslo 17 klubu Arizona Coyotes neboli Radim Vrbata hraje pravé a levé křídlo a ročně si na ledu vydělá 121,5 milionu Kč.

9. Ondřej Pavelec

Brankář Winnipeg Jets si vychytal za minulou sezónu 115,5 milionu korun. Stejně jako Jágr pochází z Kladna a spoluhráči jej oslovují „Pavy“ nebo „Pavs“.

Zdroj: www.facebook.com/opavelec87/

10. Jakub Voráček

Poslední příčku nejúspěšnější desítky českých sportovců obsadil útočník Philadelphia Flyers Jakub Voráček, který vedl český národní tým na mistrovství světa v roce 2015 ke čtvrtému místu.

You don't have permission to register