Superčeši

Sportují za Česko, bydlí však jinde. Kteří čeští sportovci přesídlili do daňového ráje?

Vyhráli medaile a světové poháry za Českou republiku. Trvalé bydliště mají však jinde. Kvůli nižším daním se vrcholoví sportovci často stěhují za hranice rodné kotliny. Podívejte se, kde bydlí české sportovní špičky a kolik vydělávají! Proč míří čeští tenisté do Monaka?

Petra Kvitová

Držitelka dvou grandslamových titulů se narodila v Bílovci ve Slezsku. Úspěšná tenisová kariéra ji dostala až na osmou pozici v tabulce nejvýdělečnějších tenistek světa, celkem si vydělala přes 22 milionů dolarů. Vysoká daň z příjmu přiměla Petru přesídlit z rodného Slezska až do Monaka, kde se daň z přijmu a majetku neplatí. Zdaleka však není jediná, kdo by na daních rád ušetřil, a vzhledem k výši Petřiných výher se není čemu divit.

Zdroj: www.facebook.com/PetraKvitovaFanclub/

 

Lucie Šafářová

Monacké knížectví se stalo domovem také bronzové medailistky z olympijských her v Riu de Janeiru Lucii Šafářové. Naše čtyřnásobná deblová vítězka Grad Slamu je původem z Brna, ale po vzoru svých kolegů zvolila bydliště na Azurovém pobřeží. V lednu 2017 vystoupala až na druhé místo žebříčku WTA, který srovnává nejlepší tenisové hráčky světa. Její celkový výdělek přesahuje 11 milionu dolarů.

Zdroj: www.lucie-safarova.com

 

Radek Štěpánek

Z rodné Karviné až do Monte Carla. Bronzový medailista z Ria de Janeria 2016, kde bodoval s Lucií Hradeckou proti páru z Indie, se také zařadil mezi tenisty s trvalým bydlištěm v Monaku. Ve své kariéře se dostal až na čtvrtou příčku žebříčku nejlepších profesionálních tenistů světa (ATP). Stalo se tak v listopadu 2012, kdy se spolu s Laenderem Paesem dostal až do semifinále londýnského Turnaje mistrů. Štěpánkův příjem z tenisu přesahuje 10 milionů dolarů.

Zdroj: www.facebook.com/radekstepanekofficial/

 

Tomáš Berdych

Rodák z Valašského Meziříčí, několikanásobný vítěz ATP ve dvouhře a čtyřhře je dalším z českých tenistů, jenž přesídlil do Monte Carla – části Monaka a daňového ráje sportovců. Celkové příjmy přes 24 milionů dolarů ho řadí na deváté místo nejbohatších tenisových hráčů světa.

Zdroj: www.facebook.com/tomasberdych/

 

Jan Koller

Bývalý útočník české fotbalové reprezentace se také usídlil v Monaku. Trvalé bydliště v Česku si však ponechal. Od roku 2014 zde působí jako trenér fotbalového mužstva AS Monaco C, což jej přimělo přestěhovat i manželku s dvěma dcerkami. Na rozdíl od našich tenistů ho však v Monaku potkáte celoročně.

 

You don't have permission to register