Superčeši

Praha – království digitálních nomádů.

Jeden týden u moře, druhý na horách. Nemluvíme o milionářích ani rentiérech. Říká se jim digitální nomádi. Rádi cestují a svou práci tomu přizpůsobili. Server Nomadlist.com, který stále srovnává nejoblíbenější destinace nomádů, v dubnu vyhodnotil Prahu jako no. 1 destinaci! Proč míří nomádi právě do Česka? Co přesně digitální nomád znamená a kým vším může být?

Digitálním nomádem se může stát kdokoliv, kdo ke své práci potřebuje primárně počítač s připojením k internetu. Web Digitalninomadstvi.cz, uvádí, že zejména programátoři, vývojáři nebo kodéři byli jedni z prvních, kteří opustili tradiční kanceláře, a vydali se pracovat do všech koutů světa.

Co dělá digitální nomád?

Digitální nomádi nejčastěji obsazují pozice v IT, online marketingu či grafickém odvětví. Pokud nejste počítačovým hackerem a marketingu nerozumíte – nezoufejte. Záleží na vás, jak svou práci přizpůsobíte cestování. Můžete začít psát e-booky, založit web s online kurzy, vlastní youtube kanál o cestování nebo dělat virtuálního asistenta.

Zdroj: digitalninomadstvi.cz/digitalni-nomadi/

Praha matka nomádů

V dubnu se Praha dostala do čela žebříčku nejlépe hodnocených měst dle digitálních nomádů. A není to poprvé, co hlavní město v tomto žebříčku zabodovalo. Praha obdržela celkové nomádské skóre 4,9 z 5! Překonala tak Porto i Budapešť. Čtvrté se umístilo Ho Či Minovo město ve Vietnamu. Žebříček se neustále mění. Záleží vždy na aktuálních preferencích uživatelů. V zimě vítězí slunné destinace jako Thajsko či Vietnam, zatímco na jaře a v létě dominují evropská města. Celoročně však Prahu najdeme v první desítce top destinací.

Zdroj: digitalninomadstvi.cz/digitalni-nomadi/

Proč právě Praha?

Nejvíce na Praze nomádi oceňují nízké náklady na živobytí. Ve srovnání s Portem tu měsíčně utratí o 17 500 Kč méně. Nejlépe hodnocenými kategoriemi v naší metropoli je zábava, bezpečnost hromadné dopravy, dostupnost chůzí a samozřejmě kvalita a pokrytí internetu. Skvěle také hodnotí noční život a přátelský postoj vůči ženám. Momentálně se v Praze nachází téměř dva tisíce digitálních nomádů!

Zdroj: digitalninomadstvi.cz/digitalni-nomadi/

A kam se vydáte vy?

Pokud se chcete stát digitálním nomádem, navštivte Digitalninomadstvi.cz, kde najdete kompletní návod, tipy a vychytávky. Záleží jen na vás, jestli budete sedět v kanceláři nebo na pláži.

pixexid / Pixabay

You don't have permission to register