Superčeši

NEMLÉKO – český rostlinný nápoj

Sojové mléko, Matcha tee, Chia drink či Chlorella… Zdravé superfoods k nám létají z každého koutu světa. Máte pocit, že jen přejímáme světové trendy a nic vlastního u nás nevzniká? Opak je pravdou. Posvítili jsme si na české nápoje, které rozhodně stojí za vyzkoušení! Jsou zdravé, s láskou dělané a ještě tu nebyli.

NEMLÉKO – český rostlinný nápoj

David a Amálie nebyli spokojeni s nabídkou rostlinných nápojů na českém trhu a tak se rozhodli udělat vlastní. Vzniklo Nemléko – nápoj s 12% obsahem mandlí, slazený datlemi a špetkou himalájské soli. Oproti průmyslovým mandlovým či sójovým mlékům, ve kterých je mandlí někdy jen 1 %, je Nemléko hustší a neobsahuje žádné přidané látky ani dochucovadla. Nemléko navíc neprochází tepelný ošetřením, jen lehkou pasterací, takže je v něm zachováno více výživných látek.

Zdroj: www.nemleko.cz

 

Aj tak tak – seju mák

Nemléko však chtělo jít ještě dál a nabízet lokální a tím i ekologičtější variantu, až přišli s makovou verzí. Na hithitu zatím nasbírali necelý půl milionu korun, což je o 66% více, než měli v plánu.

Zdroj: www.nemleko.cz

Proč právě mák?

Česká republika má v pěstění máku světové prvenství. Mák je navíc rostlina s nejvyšším obsahem vápníku vůbec. David a Amálie si dali dvě a dvě dohromady a rozhodli se v Čechách stvořit rostlinný nápoj, který by se obsahem vápníku a živin vyrovnal kravskému mléku. Pokud chcete makovou verzi a speciální edice Nemléka ochutnat před tím, než budou k dispozici v prodejnách, kupte si je na hithitu! https://www.hithit.com/cs/project/3122/zamiluj-se-do-nemleka

You don't have permission to register