Superčeši

TOP 5 podniků, které v Praze musíte vyzkoušet

Nových podniků v Praze stále přibývá a na ty staré je tendence zapomínat. Vybrali jsme pro vás nové i osvědčené restaurace a bistra, kam rozhodně musíte zajít. Na své si přijdou jak milovníci šťavnatého masa, tak vegani!

1) Kantýna – láska k masu na tácu

Nově otevřený podnik, který vzdává hold hovězímu a vepřovému masu! Je to řeznictví nebo hospoda? Od obojího trochu a funguje to výborně.

,,Kuchaři a řezníci totiž u nás pracují společně, jen pár metrů od sebe. Maso je v rukou odborníků od chvíle, kdy přijede na bourárnu, až po chvíli, kdy se nandavá na tác,“

říká o sobě Kantýna na Facebooku. Sami si můžete vybrat maso, úpravu a přílohu a vše spláchnout perfektně ošetřeným pivem. Jen se podívejte, jak se spokojení strávníci šíří Instagramem.

2) Chutnej Fast Food – zdravé rychlovky, jaké v Praze chyběly

Známe to všichni – vracet se nad ránem domů s hladem není nic příjemného. Často se tak uchýlíme k nezdravým rychlým pochutinám, které si ráno vyčítáme. Ve Vršovicích si však parta kluků otevřela první veganský fast food v Praze. Chutnej Fast Food nabzí rychlé občerstvení zdravě a bez výčitek!

,,Proměňujeme jídlo z ulice na zdravý luxus. Jsme přesvědčeni, že tělu prospěšná strava nemusí být nudná,“

říkají kluci z Chutnej na svém webu. Svědčí o tom i jejich menu. Najdete na něm prvotřídní veganské burgery, pizzy, saláty i dorty. Vše veganské a v bezlepkové variantě!

Zdroj: www.facebook.com/pg/Chutnej/photos/?ref=page_internal

3) Eska – staročeská gastronomie v moderním hávu

Neonová světla, vůně dřeva a pečeného chleba, otevřená kuchyně a pradávné techniky vaření uprostřed moderního Karlína. To vše na jednom místě. Člen sítě Ambiente byl nedávno zařazen mezi restaurace doporučené průvodcem Michelin pro rok 2017! Za čím se do Esky vydat? Na snídani i degustační menu. Zkuste např. vejce s červenou pšenicí nebo brambory v popelu s uzenou rybou a kefírem!

Zdroj: www.facebook.com/pg/eskakarlin/photos/?ref=page_internal

4) Sansho – asijská kuchyně s úctou ke zvířatům

První podnik v Čechách s tzv. whole animal filozofií. Šéfkuchař James Day bere maso pouze z vybraných českých farem a dbá na to, aby bylo ze zvířete použito vše – od rypáku až po ocas. V Sanshu si tak můžete vychutnat Asijské pokrmy z českých surovin připravené s láskou ke zvířatům a lidem. Vše je servírováno způsobem family-style, kdy se chody dají doprostřed stolu, aby mohl každý ochutnat. Přijďte s přáteli či rodinou ochutnat sushi, vepřový pupek s melounem a hoisin omáčkou či jehněčí penang.

Zdroj: www.sansho.cz

5) Maso a Kobliha – vše co máte nejradši na jednom místě

Hledali jste místo, kde byste si mohli pochutnat na skvělém burgeru, smaženém sýru v křupavé housce a sladké koblize na závěr? Pak je Maso a kobliha místem, které nebudete chtít opustit. Něco na zub si tu najdou jak pivaři, tak dámy. Za pozornost stojí zejména vepřové kůžičky s pálivým avokádem, anglický masový koláče s bramborovou kaší či vyzrálý angus burger.  Vyzkoušejte také víkendový brunch!

Zdroj: www.masoakobliha.cz

You don't have permission to register